Zbigniew Romaszewski - Logo Zbigniew Romaszewski
Romaszewski.pl: HOME / Sylwetka / Charakteryzacja

Charakteryzacja

Charakteryzacja

wspomnienia Senatora Zbigniewa Romaszewskiego

 

Kiedyś ukrywając się wpadłem na pomysł, że dobrze by było zmienić swoją powierzchowność. W związku z tym sprawiłem sobie perukę. Perukę absolutnie super profesjonalną, wykonaną u zawodowej perukarki z Opery. Nosiłem ją potem przez pewien czas.

Jedynym problemem z męskimi perukami jest jej zaczepienie. Przy krótkich włosach jedynym sposobem było przyklejanie do zakoli. Tak też zrobiłem. Peruka, była piękna, z dłuższym włosem, "na artystę", lekko szpakowata, w ogóle fantastyczna. Była, bo kiedyś wyszedłem na miasto w tej peruce, stoję na ulicy i w pewnym momencie przejechała koło mnie na pełnym gazie 50-ciotonowa ciężarówka Kamaz. Moja piękna peruka poszybowała w powietrze. Gdybym pod spodem był łysy, to sprawa byłaby oczywista. Ale w tamtych czasach noszenie peruki na normalnych włosach było zdecydowanie podejrzane. Od tego momentu przestałem nosić perukę, używałem tylko specjalnej farby w spray'u, stosowanej w teatrach, do zmiany koloru włosów.

Copyright 2011 © Bobartstudio.pl
Autorzy: Pawł Piekarczyk, Szymon Zaleski, Marcin Sadłowski, Adam Bielański
Fot.: Erazm Ciołek, Jarosław M. Goliszewski, Kazimierz Kawulak, Krzysztof Mazur, Paweł Piekarczyk, Tomasz Pisula, Anna Wdowińska